Pozostałe szkolenia!

Prowadzimy wiele innych nie opublikowanych na naszej stronie szkoleń bardzo mocno dedykowanych dla Państwa. W razie zainteresowania prosimy o kontakt z nami.

ISO w ochronie zdrowia

 

Jak co rok liczne placówki medyczne borykają się z uzyskaniem i podpisaniem kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wciąż jednak niewiele z nich zdaje sobie sprawę z tego, że wdrożenie w danej placówce Systemu Zarządzania ISO podwyższa wartość składanego przez nią wniosku do NFZ, dopisując jej tym samym dodatkowe punkty. Nadmienić warto, że wspomniane punkty można uzyskać nie tylko za wdrożony i certyfikowany System Zarządzania Jakością ISO 9001, ale również za wdrożenie i certyfikat Systemu Zarządzania Środowiskowego ISO 14001, Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy OHSAS 18001 / PN-N 18001 oraz Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji ISO 27001.

 

Wdrożenie powyższych Systemów Zarządzania to oczywiście szybsza droga do podpisania kontraktów z NFZ, ale również, a może i przede wszystkim sprawnie funkcjonująca jednostka medyczna. Narzucone przez normy ISO przeglądy zarządzania czy też audity wewnętrzne służą polepszeniu codziennych i planowaniu kolejnych działań służb medycznych. Dodatkowo zapobiegają niepotrzebnym sytuacjom problematycznym, podejmują szybkie działania korygujące.

 

Po raz kolejny okazuje się, że Systemy Zarządzania ISO to wcale nie jest zbyteczna biurokracja a konieczny krok do profesjonalnego przygotowania placówek ochrony zdrowia.

 

Zapraszamy zatem do kontaktu wszystkich zainteresowanych wdrożeniem systemów zarządzania  w jednostce medycznej.

 

KaISO:

grudzień 2013

Komentarze

Ewelina Zalewska

2014-01-15 18:24

Dzięki za przypomnienie :)