Pozostałe szkolenia!

Prowadzimy wiele innych nie opublikowanych na naszej stronie szkoleń bardzo mocno dedykowanych dla Państwa. W razie zainteresowania prosimy o kontakt z nami.

 • ISO w świecie
  ISO w świecie
 • ISO w świecie
  ISO w świecie
 • Top 10
  Top 10
 • Top 10
  Top 10

Spadek certyfikatów ISO 9001

 

Przyczyny spadającej liczby certyfikatów ISO 9001 w/g obserwacji i analizy przez KaISO:

 

1.    Optymalizacja procesów:

Wzrost konkurencji i oczekiwań klientów spowodował, że organizacje od wielu lat optymalizują procesy stosując narzędzia jakościowe oraz wymagania normy ISO 9001 – nie widząc potrzeby posiadania certyfikatu ISO 9001, no chyba, że jest taki wymóg klienta np. w specyfikacji przetargowej.


2.    Zainteresowanie innymi standardami ISO:
Wdrożenie innych standardów ISO 14001, OHSAS 18001, ISO 27001, ISO 22000, ISO 13485 daje wymierne korzyści w postaci np. zaoszczędzonych mediów, braku kar i odszkodowań, przestrzegania wymagań prawnych oraz wprowadzenia wyrobu zgodnie z przepisami.


3.    Wschodzące rynki wschodnie:
Rozwój przemysłu w krajach wschodnich, produkcja i eksport na Europę spowodował likwidację i podział zakładów w Europie na mniejsze, których nie stać na posiadanie certyfikatu ISO 9001.


4.    Dofinansowanie ze środków UE na wdrożenie i certyfikację ISO 9001:
Skoro można było uzyskać certyfikat za 50% jego rzeczywistej wartości wiele organizacji skusiło się. Brak wsparcia na jego utrzymanie zadecydowała o likwidacji.


5.    Wzrost liczby konsultantów i auditorów:
Szkolenia dofinansowane, nowe kierunki na uczelniach wyższych, wdrożenia ISO 9001 i wzrost bezrobocia „wyprodukowały” sztaby konsultantów i auditorów. Często ich teoretyczna wiedza i krótki staż pracy nie idą w parze z jakością.  


6.    Kryzys ekonomiczny i cięcia kosztów:
Jak możemy na czymś ciąć to tniemy to co nie jest obowiązkowe.

 

KaISO:

grudzień 2012

Komentarze